20 najlepszych hoteli z wellness na Słowacji

Słowacki portal biznesowy etrend.sk wybrał 20. najlepszych hoteli z wellness. Jurorzy brali pod uwagę nie tylko strefę saunową czy wellness, ale pływackie baseny i sprzęt sportowy dla gości.

Hotele wybierano oczywiście z puntu widzenia czytelnika słowackiego. Polakom rzadko zdarza się jeździć do hoteli wellness położonych daleko od naszej granicy. Jednak najwięcej na liście hoteli, to obiekty w Tatrach Wysokich (5) albo u ich podnóża (4). Po trzy hotele z listy znajdują się w Szczyrbskim Jeziorze i Starej Leśnej.

 

Oto wybrana 20.

1.      Grand Hotel Kempinski – Szczyrbskie Jezioro

Hotel położony w Szczyrbskim Jeziorze, tuż nad brzegiem jeziora o tej nazwie. Tutejsz strefa wellnes uchodzi za najlepszą na Słowacji a pływacki basen jest tak usytuowany, że umożliwia oglądania szczytów otaczających Dolinę Młynicką.

2.     Hotel Amade Château – Vrakun

To idealny hotel dla tych, którzy w poszukiwaniu wellness nie chcą jechać w wysokie góry. Vrakun to niewielka wioska w Dunejskiej Stredzie na południu Słowacji. Posiada miedzy innymi duży kryty basen i turecki hammam.

3.     Hotel Partizán – Tale

Tradycyjny hotel idealny dla rodzin z dziećmi. Strefa basenowa i wellness stale są modernizowane.

4.     Hotel Zochova chata – Modra- Piesok

Hotel położony niecałe pół godziny od Bratysławy, u podnóża Małych Karpat. Pływając w miejscowym basenie można poczuć sę, jak w lesie, od którego oddziela nas tylko szklana ściana.

5.     Kaskády Hotel a Spa Resort – Sliač-Sielnica

Hotel położony w bezpośredni sąsiedztwie uzdrowiska Sliać słynny ze swojego basenu pływackiego. Wielu gości przyjeżdżających do uzdrowiska, robi to właśnie dla pobytu w tym hotelu.

6.     Wellness Hotel Borovica – Szczyrbskie Jezioro

Hotel położony jest nieco dalej od ruchliwego centrum kurortu. Stoi w lesiei, posiada bogatą strefe wellness i duży basen pływacki.

7.     Wellness Hotel Chopok – Dolina Diemianowska

Jedyny hotel w okolicy, który posiada dwa baseny – jeden otwarty od rana, drugi – po południu (na ten wstęp mają tylko dorośli).

8.    Hotel Lesná Wellness & Spa – Stara Leśnia

To jedyny hotel na Słowacji przeznaczony tylko dla dorosłych, nie mają do niego wstępu małe dzieci. Tutejsze SPA ma najwyższe oceny zagranicznych specjalistów.

9.     Hotel Lomnica – Tatrzańska Łomnica

Hotel, który jest jednocześnie galerią słowackich artystów – ich prace wiszą na ścianach obiektu. Oczywiście basen i jacuzzi dysponują najczystszą wodą tatrzańską.

10.Hotel Zelená Lagúna – Domaša

Hotel położony nad jednym z najczystszych jezior słowackich – Wielką Domaszą. 2o-metrowy basen i nowoczesna strefa wellness. Najnowszy z hoteli na liście.

11.  Hotel Galeria Thermal – Bešeňová

Czterogwiazdkowy hotel położony na terenie kompleksu termalnego aquaparku w Beszenowej.

12. Hotel Sitno – Vyhne

Hotel znajduje się w w cudownym otoczeniu gór bańskoszczawnickich we wsi Vyhne, 12 km od miasta Bańska Szczawnica (slow. Banská Štiavnica). W odległości 300 m od hotelu znajduje się kąpielisko termalne Vodný raj Vyhne.

13. Zámocký hotel Galicia Nueva – Halič

Idealnie zrekonstruowany kasztel w Haliču obok Lučenci, blisko grancy z Węgrami. Piękny park pałacowy, nowoczesne centrum wellness.

14. Hotel Horizont Resort – Stara Leśna

Hotele posiada nie tylko duży basen z basenowym barem, ale i saunę oraz jaccuzzi na dachu z pięknym widokiem na panoramę Tatr Wysokich.

15. Hotel Patria – Szczyrbskie Jezioro

Hotel funkcjonujący od lat 80. ubiegłego wieku, doskonale położony, kilkaset metrów od stoku narciarskiego i tras biegowych.

16. Hotel AquaCity Mountain View, Hotel AquaCity Seasons – Poprad

Hotel położony na terene aquaparku AquaCiity w Popradzie. W szlafrokach i kapciach można przejść z pokoju na teren aquaparku.

17. Grandhotel Praha – Tatrzańska Łomnica

Jeden klasycznych i najstarszych hoteli tatrzańskich, panuje  w nim klimat z początku XX wieku, ale strefa wellness, basen i jacuzzi są na najwyższym poziomie.

18. Patince Family Wellness hotel a Marina – Patince

Hotel położony w miejscowości słynącej termalnymi basenami, 17 kilometrów od Komarna. Patince to najdalej na południe wysunięta miejscowość Słowacji.

19. Hotel Rozsutec – Dolina Vratna

Jedyny trzygwiazdkowy hotel w tym zestawieniu. Jednak jego strefa welnness i SPA stoją na poziomie czterowgwiazdkowym poziomie.

20. Kontakt Wellness Hotel – Stara Leśna

Wielki basen, bar z dwoma jacuzzi, woda z pobliskiego strumienia. Bliskość Tatr Wysokich.