Afrodyta oferuje wypoczynek

Rajeckie Teplice to nie tylko uzdrowisko, to świetny punkt wypadowy na wycieczki piesze, rowerowe i samochodowe. Otaczają je z jednej (zachodniej) strony wapienne Strażovske Vrchy (Szczyty Strażowskie) typu dolomitowego; z drugiej – Sulovskie Wierchy; z trzeciej wreszcie – pasmo lučańskie Małej Fatry. Uzdrowisko Spa Afrodyta Rajeckie Teplice reklamuje się, że oferuje odpoczynek dla ciała i duszy. I to prawda. Malownicza okolica, bezpośrednie sąsiedztwo przyrody, gór oraz lecznicze wody termalne uleczyć mogą dosłownie i w przenośni. Tutaj można odpocząć od miejskiego zgiełku, a jednocześnie podleczyć organizm.

Wiekowe tradycje

Rajeckie Teplice mają wielowiekową tradycję, o istnieniu gorących źródeł w tym miejscu wspominają zapiski już z 1376 roku. Rodzina Turzów założyła pierwsze łaźnie w 1556 roku, a już dwa wieki później ówczesne Bad Rajec dysponowało trzema krytymi basenami. W latach 50. ubiegłego wieku zbudowano dom zdrojowy, który teraz w niczym już nie przypomina budynku sprzed 70 lat. Zdobnictwo nawiązuje do nazwy całego kompleksu – dominują akcenty neoklasycystyczne. Wody wodorowęglanowo-wapniowo magnezowe o temperaturze 32-39 stopni Celsjusza wypływają z pięciu źródeł. Pomagają one leczyć stany zapalne, przewlekłe choroby narządów ruchu oraz choroby neurologiczne. Najniższa temperatura panuje w basenie pływackim (30-32 stopnie Celsjusza). W basenie tym służącym również do rehabilitacji, goście mają do dyspozycji wodne dysze, leżanki do masażu, strumienie wodne. W basenie leczniczym temperatura jest wyższa (37-38 stopni Celsjusza).

Wszystko dla gości

Do dyspozycji gości jest sześć hoteli: Aphrodite Palace****, Royal Apartments Aphrodite Palace*****, Aphrodite****, Malá Fatra ***, Villa Flóra*** oraz Villa Margaréta***. Oprócz usług leczniczych oferowany jest pełen wachlarz usług wellness i upiększających oraz strefa saun. W nowoczesnym centrum balneologicznym wyposażonym w najnowocześniejsze urządzenia diagnostyczne i terapeutyczne, oferowane są zabiegi lecznicze, relaksacyjne i upiększające: wodolecznictwo, klasyczne masaże, bicze wodne, terapia tlenowa, kąpiel węglanowa, a także manicure i pedicure.

Gorąc na zdrowie

Świat saun w Aphrodite to sześć saun z różną temperaturą i różnymi aromatami. Wieloosobowe sauny wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt. Są tutaj: tepidarium, klasyczna sauna fińska, sauna arabska, ziołowa, solna oraz pomieszczenie do relaksu. Bardzo często organizowane są tutaj ciekawe imprezy: Kawa z Afrodytą, Miodowa kąpiel, Lodowe owoce. Każda, według gospodarzy, ma pobudzić zmysły, wymazać kłopoty, wzmocnić zdrowie. Relaks w saunach Rajeckich Teplic przebiega pod okiem mistrzów saunowania, którzy w ostatnich dwóch latach zdobywali na Słowacji tytuły mistrzowskie. www.spa.sk/pl