Bachledka Ski&Sun – będzie widok z tarasu kawiarni

Niewidoczna z oddali, przestronna wewnątrz, funkcjonalna  nie naruszająca równowagi w przyrodzie – taka będzie nowa kawiarnia na Spiskiej Magurze.

Przy górnej stacji kolejki gondolowej, której budowa dobiega końca (czytaj TUTAJ) , w miejscu, gdzie o każdej porze panuje największy ruch powstaje nowa restauracja.

Martina Múdra specjalistka od marketingu w Bachledka Ski&Sun, powiedziała: „Stacja narciarska już od dawna potrzebuje zwiększenia liczby miejsc gastronomicznych, toalet i miejsc do wypoczynku po nartach lub po wędrówce. Dotychczasowo działające na grzebieniu punkty gastronomiczne w szczycie sezonu nie spełniały już swojej roli. Cieszymy się, że nowa budowa zaspokoi wszystkie potrzeby turystów a jednocześnie będzie estetycznym elementem krajobrazu.”

Budynek został tak zaprojektowany, by był ekologiczny, współgrał z otoczeniem i zapewnił widok na Tatry Bielskie. Ochrona przyrody i funkcjonalność w jednym. Ma meśc panoramiczny taras dla 190 osób, sklep z pamiątkami regionalnymi specjałami oraz kawiarnię z barem. Będzie także kącik dla małych dzieci i restauracja przyjazna rodzinom z dziećmi. Budynek będzie stał tuz obok wejścia na Szlak nad koronami drzew (czytaj TUTAJ) będzie również udostępniony niepełnosprawnym. Otwarcie planowane jest na końcówkę tego roku.