Beszenova trzyma formę

25 lipca 2019

Na Beszenovej można polegać. Aquapark otworzył sezon letni na tyle wcześnie, że nie zaskoczyły gospodarzy tegoroczne wcześniejsze wakacje w Polsce. A Polacy to tutaj bardzo ważna (liczna) grupa gości.

Położony 50 kilometrów od granicy z Polską, kompleks termalny Bešeňová to jedno z popularniejszych wśród Polaków kąpielisk słowackich. W tym roku otwarcie oficjalne sezonu letniego nastąpiło jeszcze w czerwcu, więc od początku polskich wakacji szkolnych zaroiło się tutaj od Polaków właśnie. Wszystkie atrakcje były czynne, we wszystkich basenach była woda, działały wszystkie bary zarówno w samym kompleksie, jaki w miejscowości Beszenova.

W Hotelu Galeria Thermal****, drugą po Słowakach grupę gości stanowili właśnie Polacy. Hotel to najlepsze miejsce do nocowania w Beszenovej – na baseny wchodzimy bezpośrednio z holu hotelowego. Posiłki wydawane są w jednej z dwóch restauracji – smaczne, duże porcje, do tego dobre wina słowackie.

Na basenach największą wśród dodatkowych atrakcji stanowi jak zwykle bar wodny Cosmopolitan, znajdujący się w środku strefy basenów termalnych. Oferuje szybkie przekąski i miłą przestrzeń do siedzenia. W dolnej części jest obsługa. Klienci baru mogą przysiąść na zabudowanych siedzeniach wzdłuż zewnętrznej krawędzi baru.

Wśród rodzin z małymi dziećmi przebojem są zjeżdżalnie pod dachem oraz kompleks pod namiotem, gdzie co trzy kwadranse wszyscy czekają na „włączenie” na dziesięć minut sztucznej fali.

Wśród wewnętrznych zjeżdżalni największą popularnością cieszy się zjeżdżalnia Sharks o długości ponad 42metrów. Jej koniec znajduje się w podświetlanym basenie z miejscami siedzącymi i mnóstwem atrakcji: podwodną ławą, ławą powietrzną, natryskami masującymi, miotaczami wodnymi, urządzeniem wytwarzającym bąbelki, temperaturą wody w basenie to  36 – 40 stopni Celsjusza.

I dzieciaki i dorośli mają co robić w Beszenovej i nie wiadomo jak szybko mija cały dzień.po raz kolejny stwierdzamy: Beszenova to jest to!

Czytaj też: TUTAJ

www.besenova.com

About

Słowacja to pół jego życia. Był tam ze 140 razy i co roku wraca. Namówi do wyjazdu każdego, kto stanie na jego drodze.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Go top