Brama do Raju

Nie ma lepszego miejsca startowego do dwóch najpopularniejszych wąwozów Słowackiego Raju niż Autocamping Podlesok w Hrabušicach.

Do początku szlaku po Suchej Białej jest kilka minut, do mostku nad Hronadem – kilkanaście minut spacerem.

Camping znajduje się 2 kilometry do wsi Hrabušice, tylko 20 kilometrów do Spiskiej Nowej wsi (czytaj TUTAJ) i 16 kilometrów do Popradu (czytaj TUTAJ).

Camping dysponuje chatkami (150 miejsc) i terenem pod namioty i kampery (600 miejsc). W chatkach znajduje się duży pokój z kątem kuchennym i łazienka – na parterze oraz dwie sypialnie – na piętrze.

Pole namiotowe to stanowiska dla samochodów, prysznice, pralka, toalety i kuchnia z pitna wodą. Na terenie są miejsca na ogniska, grillowanie, boisko do siatkówki. Mocnym punktem jest restauracja, w której można smacznie i tanio zjeść. Darmowe WiFi funkcjonuje tylko w recepcji lub w jej najbliższej okolicy, na przykład  w restauracji.

Komu mało wrażeń po rajskich spacerach może wypożyczyć rower – miejscowa wypożyczalnia dysponuje 300 rowerami. A rowerami można stąd dojechać do pobliskiego Klasztoriska, do romańskiego kościoła w Hrabušicach, do Spiskeij Noqwej Wsi, do Popradu, do zamku w Betlanovcach.

Najważniejsze jest jednak położenie. Dzięki niemu możemy na szalki wyjść wczesnym rankiem, co ważne jest szczególnie sezonie, kiedy przy drabinkach w Suchej Białej czeka się na kolejkę ponad godzinę.  Z Podlesoka można wyjść na szlak także późnym popołudniem i wrócić jeszcze przed kolacją, w ten sposób również unikając tłumów.

Zdecydownie polecam!

 

Cennik:

Camping

4,5 euro/osoba dorosła, 3 euro/dziecko w wieku 3-10 lat

Namiot – 3,5 euro

Kamper – 4 euro

Podłączenie do prądu – 3,5 euro

Chaty:

Chata typu Javorina (5 łóżek, prysznic, toaleta) – 50 euro

Chata typy Javorina Komfort (6-8 osób, prysznic, kuchnia, lodówka, toaleta) – 120 euro

www.podlesok.sk

tel: +421 (53) 4299165

e-mail: recepcia@podlesok.sk