Dolina Bachledowa – gondolka ruszy w tym sezonie

5 września 2018

Już w tym sezonie narciarskim tylko 7 minut będzie trwała jazda kolejka gondolową na wierzchołek Spiskiej Magury w Bachledowej Dolinie na Słowacji. Nowe 10-osobowe wagoniki zastąpią stary, 30-letni wyciąg krzesełkowy (3-osobowa kanapa).

To dobra wiadomość nie tylko dla narciarzy, ale i dla wszystkich, którzy chcą przespacerować się Szlakiem nad drzewami.

Producentem kolejki jest Leitner, firma znana z kolejek w górach całego świata. Kolejka gondolowa będzie przewozić 1 734 osoby na godzinę. Jazda poprzednim wyciągiem trwała 20-25 minut i była, zwłaszcza zimą, mniej komfortowa. Całkowita długość trasy kolejki to 1 518 metrów.

Martina Mudra, szefowa marketingu stacji Bachledka Ski&Sun, powiedziała: „Wierzymy, że nowa kolejka ucieszy wszystkich naszych klientów, którzy o każdej porze roku będą mogli teraz bezpiecznie i komfortowo dostać się na wierzchołek. Dzięki szybszej kolejce więcej narciarzy będzie mogło korzystać z tras w trzech dolinach: Bachledowej, Jeziersku i Frankowej a więcej turystów spacerować po Ścieżce nad drzewami. Cieszy nas szczególnie, że dzięki gondolce zwiększy się płynność na trasach narciarskich, skończą się kolejki oczekujących na wyjazd na górę.

www.bachledka.sk

About

Słowacja to pół jego życia. Był tam ze 140 razy i co roku wraca. Namówi do wyjazdu każdego, kto stanie na jego drodze.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Go top