Górski hotel w małych górach

Cisza, spokój, wokół wzgórza porośnięte lasem. Daleko do sklepu, miasteczka – hotel Remata to dobre miejsce na wyciszenie się.

Hotel górski Remata znajduje się 20 kilometrów od Zamku Bojnice, wregionie Górna Nitra. Tutaj nie ma wysokch gór, sam hotel znajduje się na wysokości 563 metrów. Daleko stąd do miasteczka, do najbliższego sklepu, do stoku narciarskiego. Jeśli jednak ktoś szuka miejsca na zorganizowanie „zielonej szkoły”, imprezy firmowej lub wypoczynku z dala od cywilizacji – tutaj jest idealnie.

Hotel został niedawno wyremontowany. Obecne dysponuje 110 łóżkami w część hotelowej, 30 w domkach oraz 48 miejscami w schronisku młodzieżowym. Trzy sale konferencyjna mogą pomieścić w sumie 180 osób. Goście mają do dyspozycji także restaurację, bar nocny, kręgielnie, grill a także centrum wellness z saunami i basenem wewnętrznym oraz basen zewnętrzny z rozsuwanym dachem  boiska.

Przed laty – hotel robotniczy

Na początku XX wieku w tym miejscu stał hotel robotniczy dla budowniczych trasy kolejowej z Prevdzy do Hornej Štubňej. Potem budynek przejął znany producent butów Tomáš Baťa, który używał go podczas polowań  przyjęć dla przyjaciół.

Lasy okoliczne  wzgórza zachęcają do wędrówek – najbliższa skała – Bralova Skała – znajduje się kilka minut lekko w górę.

Obecnie hotel jest coraz popularniejszy wśród osób szukających ciszy. Wypoczynek tutaj umila doskonała kuchnia regionalna i naprawdę dobry wybór win słowackich. Wina dostarczają tutaj: Vinidi, Chowaniec a Krajčírovič, Domin Kušický, Movino, Topolčian. A dobre wino pite w tak dogodnych okolicznościach przyrody smakuje podwójnie dobrze.

www.hotel-remata.sk