Grandhotel w Starym Smokowcu otwarty po renowacji

Cała rekonstrukcja jednego z najstarszych hoteli tatrzańskich – GrandHotelu w Starym Smokowcu – trwała 3 miesiące, zmodernizowanych zostało 79 pokoi oraz apartamentów a koszt rekonstrukcji wyniósł 1,6 miliona euro.

Spośród apartamentów zwracają uwagę trzy, które noszą nazwiska znanych postaci związanych z historią Czechosłowacji, które często przebywały w Wysokich Tatrach i odwiedzały Grandhotel Smokowiec.

Matej Fujka, dyrektor hotelu powiedział: „Apartamenty dedykowane są naszym hołdem, jaki składamy ludziom kultury, sztuki i sportu. Nie tylko dawnym, ale i obecnym. Do renowacji przystępowaliśmy z wielkim respektem, chcieliśmy za wszelka ceną zachować dawnego ducha hotelu i przenieść go do odnowionych pokoi.”

Apartament Vlasta Burian nosi nazwę czeskiego „Króla komiksu”. Apartament Dana i Emil Zatopek – nazwany jest na cześć medalistów olimpijskich w rzucie oszczepem i biegach długodystansowych. Apartament Emilia Vášáryová – nosi imię najbardziej znanej współczesnej słowackiej aktorki, której siostra Magda Vášáryová, dyplomatka i polityczka, była też aktorką oraz Ambasadorką Republiki Słowackiej w Polsce w latach 2000-2005.

Grandhotel Smokowiec****  położony jest samym w sercu Tatr Wysokich pod Sławkowskim Szczytem. Oddany do użytku został 30 czerwca 1904 roku. Ten pierwszy z trzech dużych tatrzański hoteli, zbudowany został w stylu secesyjnym. W przeszłości odwiedziło go wiele osobistości – książę saski Fryderyk August, czechosłowacki prezydent Eduard Beneš, brytyjski premier Harold Wilson, Fidel Castro i wielu innych.

Mimo burzliwych czasów i dwóch wojen światowych Grandhotel **** nadal należy do nieodłącznego kolorytu Starego Smokowca. Bezpośrednio przy hotelu znajduje się stacja naziemnej kolejki linowej na Hrebienok, dzięki czemu hotel wyróżnia się doskonałym położeniem na wycieczki i do uprawiania turystyki w Tatrach Wysokich.

Po całodziennych wędrówkach lub szusowaniu na nartach w pobliskich ośrodkach narciarskich goście mają do dyspozycji hotelowe centrum Wellness & Spa z ofertą masaży i zabiegów.

Grandhotel ****Smokowiec oferuje pomieszczenia konferencyjne dla 330 osób.

Grandhotel Smokowiec to jeden z 13 hoteli należących do portfolia Spółki Tatry Mountain Resorts w Wysokich i Niskich Tatrach.

Flm o Grand Hotelu można obejrzec TUTAJ

www.grandhotel.sk

https://tmrhotels.com/pl/

Zdjęcia: archiiwum TMR, Marek Hajkovsky