Jasna najlepszą stacją narciarską na Słowacji według niemieckiego portalu shopalike.sk.

Jak obliczyli specjaliści z tego portalu, za jeden kilometr jazdy na nartach na Chopoku, narciarz musi zapłacić 93 centy. W czołowej dziesiątce słowackich stacji narciarskich znalazła się również druga z regionu Liptowa – Malino Brdo koło Rużemberka. Według europejskiego urzędu statystycznego, Słowacy najchętniej na kontynencie wypoczywają w górach – aż 25 proc. z nich deklaruje spędzanie wolnego czasu na nartach lub wędrówkach górskich. Średnia europejska, to 13 proc. lubiących wakacje w górach. Shopalike przeanalizowała 93 stacje narciarskie na Słowacji pod kątem opłacalności. Najkorzystniej wypadła Jasna, w której kilometr jazdy kosztuje 93 centy.
Matej Hulej, dyrektor stacji Jasna, powiedział: „To dobra wiadomość dla Jasnej. Bardzo często w rankingach nie porównuje się najważniejszych parametrów. Shopaline porównał ceny skipasów i całkowitą długość tras zjazdowych. Cieszę się, że Jasna wygrała. Na narciarzy czekają u nas wybornie przygotowane trasy,w razie potrzeby dośnieżane. Na stokach działają wypożyczalnie sprzętu, punkty gastronomiczne; pod stoku dowozi narciarzy bezpłatny skibus.”
Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptów, dodała: „Narciarstwo to bardzo ważna część naszej oferty. Dlatego jesteśmy zadowoleni, że najbardziej efektywnie zjeżdża się właśnie na Liptowie. Nie tylko w Jasnej, ale i w Malino Brdo.”