Jutro otwarcie czarnej trasy z Łomnickiego Siodła

11 stycznia 2019

Najwyżej na Słowacji położona trasa narciarska – z Łomnickiego Siodła nad Łomnicki Staw – będzie otwarta od jutra. Na stoku leży 1,5 metra śniegu i panują świetne warunki do zjazdów.

Czarna trasa ma długość1240 metrów a punkt startowy znajduje się na Łomnickim Siodle na wysokości 2190 metrów. Wjechać tam możemy kanapą znad Łomnickiego Stawu, dokąd dojeżdża kolejka gondolowa z Tatrzańskiej Łomnicy.

Od soboty narciarze będą mogli zjeżdżać z Łomnickiego Siodła długą na 5,5km trasąażdo samej Tatrzańskiej Łomnicy.

Ján Kozubík, kierownik w Tatry Mountain Resorts, odpowiedzialny za naśnieżanie i ratrakowanie tras, powiedział: „Trasa zjazdowa z Łomnickiego Siodła jest w bardzo dobrym stanie.  W tym roku wszystko na sprzyjało: opady śniegu, temperatury. Wiadomo, że na tym stoku liczy się głównie naturalny śnieg.  Stok jest specyficzny i przygotowanie jest specyficzne. W eksponowanym terenie nachylenie przekracza miejscami 40 stopni. Ratrak pracuje podczepiony do liny o kilometrowej długości zakotwiczonej na przełęczy. W historii najwcześniejszą datą otwarcia tej trasy był 20 listopada. Zdarzyło się to jeszcze w latach 80. ubiegłego roku.”

Otwarcie trasy z Łomnickiego Jeziora oznacza, że w Tatrzańskiej Łomnicy są już czynne wszystkie stoki

About

Słowacja to pół jego życia. Był tam ze 140 razy i co roku wraca. Namówi do wyjazdu każdego, kto stanie na jego drodze.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Go top