Już dzisiaj zaczyna się Jarmark Bardejowski

Od czwartku do niedzieli potrwa tradycyjny Jarmark Bardejowski ,organizowany w tym roku przez miasto Barejów wspólnie  uzdrowiskiem Bardejowskie Kupele. Największą atrakcją będą występy zespołów muzycznych. W czwartek wystąpią: Kollárovci, Košický Big Band, Hrdza a Katarzia. Wpięte na scenie będzie można zobaczyć i posłuchać jak grają:  Bardrock z Metropolis, Hex z Ravenclaw. W sobotę zagrają: Sima, Majself, Dominika Mirgová i Kali a w niedzielę: Riverstone, Buranowski oraz Lucie Bílá. Na rynku i okolicznych uliczkach rozstawione będą stragany i stoiska wyrobami rzemieślników, będzie można skosztować specjalności lokalnej kuchni i wypić miejscowe napoje. Smakowicie zapowiada się prezentacja win z miast partnerskich Bardejowa
Radomír Janek, prezes regionalnej organizacji ruchu turystycznego „ŠARIŠ“, powiedział: „Historia jarmarków w Bardejowie liczy 668 lat a w tym roku odbędzie się 48. edycja „nowoczesnego” Jarmark Bardejowski Jest to najważniejsze wydarzenie turystyczne, kulturalne i rozrywkowe , rozrywki i kultury w północno-wschodniej Słowacji. W ubiegłym roku w mieście wystawionych byłoponad 500 straganów,w tym roku oczekujemy podobnej liczby. Jarmark Bardejowski to fenomen, nie ma podobnej imprezy na Słowacji.”
W sobotę z Koszyc i Preszowa będzie kursował do Bardejowa historyczny pociąg (stuletnia lokomotywa Ventilovka i wagon historyczny). Pociąg ruszy z Koszyc w sobotę o 8:15 a z Preszowa o 9:30. Powrót z Bardejowa zaplanowany jest na godzinę 15:40. Otwarcie jarmarku nastąpi w czwartek godzinie 16:00.