Koniec z darmowym parkowaniem w Starej Lubowli

20 marca 2019

Najbliższe lato będzie ostatni sezonem, w którym w Starej Lubowli będziemy parkować samochody za darmo. To ostatnie miasto pod Tatrami Wysokimi, w którym parkingi były bezpłatne.

Władze miejskie planują wprowadzenie opłat zaparkowanie samochodów w centrum od najbliższej jesieni. W ścisłym centrum Starej Lubowli wytypowano 340miejsc parkingowych na Rynku św. Mikołajka (Námestí sv. Mikuláša),w tylnych uliczkach za rynkiem, na parkingu pod ratuszem, przy domu kultury, przy tzw. Białym Domu, poczcie, starym cmentarzu. Parkomaty postawione będą także przy szpitalu, na ulicy Sládkovičovej, Obrońców pokoju i Levočskej.

Ma powstać aplikacja mobilna z zaznaczonymi miejscami parkingowymi, na której można będzie uiścić opłatę. Wpływy z opłat za parkowanie mają być pójść między innymi na rozwój ścieżek rowerowych, polepszenie transportu miejskiego.

W ostatnich 12 latach liczba samochodów w regionie wzrosła o 100 proc. W 2006 zarejestrowanych było 12 tys. samochodów osobowych, zaś w 2108 – 25 tysięcy.

About

Słowacja to pół jego życia. Był tam ze 140 razy i co roku wraca. Namówi do wyjazdu każdego, kto stanie na jego drodze.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Go top