Koszyce – 2 lutego rusza Lodowy Express do stacji narciarskich

Od 2 lutego do 2 marca między Koszycami a najważniejszymi stacjami narciarskimi w regionie koszyckim będzie kursował “Lodowy Express“. Jednorazowo bedzie zabeirał 144 osoby, na które czekają zniżki na stokach. Specjalny pociąg turystyczny połączy Koszyce z Parkiem narodowym Słowacki Raj. Bieg będzie kończył w Czerwonej Skale.
Lenka Vargová Jurková, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego Košice Región Turizmus, powiedziała: „Zimą Dobszyńska Lodowa Jaskinia jest zamknięta, ale w okolicy jest wiele miejsc do uprawiania sportów zimowych, o których wielu turystów odwiedzających region nie wie. Dlatego nasz pociąg będzie miał przystanki przy stacjach narciarskich Mlynky Gugel i Białe Wody, SKI Mraznica i SKI Telgárt. Cała okolica świetnie się nadaje do uprawiana narciarstwa biegowego, najnowszy jest teren przy Dobszyńskiej Jaskini Lodowej. Pasażerowie Lodowego Expressu otrzymają w pociągu oferty atrakcji w okolicy. Co więcej, posiadaczom biletu na Lodowy Express, stacje narciarskie oferują zniżki na skipasy. Na przykład w Mraznicy oprócz zjeżdżania na nartach będzie można skorzystać z nowego krytego lodowiska i przejść się po śnieżnym mrowisku.”
Lodowy Express kursował będzie wpięć sobót, począwszy od 2 lutego. Turystyczny pociąg z Koszyc do Dobszyńskiej Jaskinii Lodowej był przebojem ostatniego lata – skorzystało z niego 2600 osób, a już po pierwszym kursie organizatorzy musieli podwoić liczbę wagonów.