Kubinska Hola z widokiem na Orawę

Stok na Kubinskiej Holi widać z szosy prowadzącej od granicy z Polską (65 kilometrów), przez Dolny Kubin dalej na Kralovany. Z kolei ze stoku rozpościera się widok na Orawę, ale i na Niskie Tatry i Tatry Zachodnie.

Stacja Ski Park Kubinska Hola znajduje się na wysokości 720 – 1 390 metrów, co daje 670 metrów przewyższenia. Jest to stok południowy, więc przy słonecznej pogodzie cały dzień na nartach to dzień opalania się. Do dyspozycji narciarzy są: dwa wyciągi kanapowe i osiem wyciągów orczykowych, w które w sumie mogą w ciągu godziny przewieść dziewięć tysięcy osób.

Jeden z wyciagów kanapowych

  Długość tras zjazdowych wynosi prawie 14 kilometrów, z czego 10 kilometrów może być sztucznie naśnieżanych. Do dyspozycji jest kilometr trasy czarnej, ponad osiem kilometrów tras czerwonych i ponad cztery kilometry tras niebieskich. Najdłuższa trasa ma prawie trzy kilometry długości.

Kubinska Hoa w całej okazałości

  Kubinska Hola świetnie się nadaje na wyjazdy rodzinne. Wszyscy zjeżdżają po jednym zboczu, trudno się tutaj zgubić. W stacji działa szkółka narciarska Ski Aktive dla dzieci i początkujących starszych. Oczywiście funkcjonuje także wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego.

Panorama ze szczytu

Kubinska Hola posiada również swój parko snowboardowy. Do dyspozycji fanów tego typu sportów zimowych są: platforma dla początkujących (skoki od dwóch do 10 metrów), platforma dla zaawansowanych (skoki od siedmiu do 15 metrów), mini-platforma (skoki od dwóch do pięciu metrów) i przeszkody (C-box, double kink box, street rail, straight box, rainbow, street rail, kink box, picnic table).

Na stoku znajduje się 10 punktów gastronomicznych, zaś na dole bezpłatny parking dla 1500 samochodów. Tuż przy stoku znajduje się trzygwiazdkowy Hotel Green. O zakwaterowanie łatwo także w odległym o sześć kilometrów Dolnym Kubinie.

Teren na dole

  Wszyscy goście cenią sobie położenie Kubinskiej Holi – stok zwrócony przez cały dzień ku słońcu. A przed nami: Tatry Zachodnie, Niskie Tatry, Mała Fatra, Wiielka Fatra, Góry Choczańskie, a z polskich pasm górskich – Beskid Żywiecki z Babią Górą.

www.kubinska.pl