Liptów – 76 zniżek na karcie turystycznej

Wędrówka letnia w okolicach Jasnej/fot. Marek Hajkovsky

W tym sezonie letnim na karcie turystycznej regionu Liptów (Liptov Region Card) znalazło się 76 obiektów oferujące zniżki. Zniżki na niektóre usługi dochodzą do 50 proc.

Ján Blcháč, prezes regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptów, powiedział: “Podobnie, jak przed rokiem, planowaliśmy, że w tym sezonie liczba turystów wzrośnie o 10 proc. Początek roku był optymistyczny, teraz jednak stanęliśmy w obliczu zupełnie nowej sytuacji. Musimy przede wszystkim liczyć na turystów krajowych i krajów sąsiedzkich. Mamy co im zaproponować. Nie mamy co prawda morza, ale oferujemy aktywny wypoczynek wśród niezwykle pięknej przyrody. Na Liptowie można zażywać kąpieli w aquaparkach lub w Liptowskim Morzu. Wszędzie dookoła są góry i aktywna turystyka jest możliwa dla gości w każdym wieku i w różnej kondycji.”

Marina Liptov/fot. archiwum OROCR Liptov

Dodatkowym bonusem jest ubezpieczenie, jakie otrzymuje każdy, kto wykupi nocleg u partnerów Liptov Region Card.
Tegoroczne zniżki dla posiadaczy Karty obowiązują od połowy czerwca do końca października.

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptów, dodała: “Na letni sezon przygotowaliśmy 76 zniżek w siedmiu kategoriach: aquaparki, wellness & spa, aktywności wodne, rodziny z dziećmi, sport, kultura I historia, kuchnia. Wierzymy, że Słowacy zamienią morze na góry a przy swoich wędrówkach po Słowacji dotrą na Liptów.”

Zniżki na Karcie można przyjmować również online, dzięki czemu regionalna organizacja lepiej zna nawyki turystów I przygotowuje na tej podstawie ofertę na następny sezon.

Liptov Region Card otrzymuje bezpłatnie każdy, kto nocuje u partnerów Karty. Można też ja kupić w punktach informacji turystycznej i hotelach. Karta jest imienna.

Na projekt Karty regionalna organizacja ruchu turystycznego regionu Liptów pozyskała od rządu dotację w wysokości 16 850 euro.