Liptów – region rowerowy. Ponad 800 kilometrów tras

Na szlaku rowerowym Liptowa/fot. materiały prasowe

Regionalna Organizacja Turystyczna regionu Liptów przedstawiła nowe logo „rowerowe” regionu – Cykloregionu Liptów.

Darina Bartkova, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej regionu Liptów, powiedziała: „Tworząc logo połączyliśmy koło zębate znane z przerzutek rowerowych z tłem przedstawiającym liptowską przyrodę. Dominują barwy liptowskie – czerwień i biel.
Obecnie więcej ludzi spędza czas wolny na łonie natury, w tym na rowerach. W naszym regionie oznakowaliśmy ponad 800 kilometrów szlaków rowerowych i chcemy jak najwięcej turystów zachęcić do korzystania z nich. Jednym z elementów promowania turystyki rowerowej jest nowe logo.”

Pochodzący z Liptowskiego Mikulasza, filmowiec, dokumentalista i reżyser Patrik Paulinyi stworzył serię filmów o tematyce rowerowej z użyciem nowego loga.

Andrej Medla, koordynator rowerowy, dyrektor Regionalnej Organizacji Turystycznej regionu Liptów, dodał: „Nasze logotypu rowerowego użyjemy również na nowych akcesoriach rowerowych w terenie, które zostały zaprojektowane w wyniku konkursu i które zaczniemy niedługo montować na szlakach. Logo znajdzie się więc tablicach informacyjnych z mapami, przy bramkach wejściowych lub schroniskach dla rowerzystów oraz przy dodatkowym oznakowaniu tematycznych ścieżek rowerowych.”

Projekty rowerowe realizowane przez Regionalną Organizację Turystyczną regionu Liptów, otrzymały wsparcie rządowe (ministerstwa transportu i budownictwa) w wysokości 50 tysięcy euro.