Liptów – w 2018 roku turyści wydali na noclegi ponad milion euro

20 lutego 2019

W 2018 turyści odwiedzający Liptów wydali na noclegi 1 333 869 euro,o 4,16 proc. więcej niż w roku 2017. Największą dynamiką może pochwalić się Beszenowa – sprzedano w niej o 21,8 proc. więcej noclegów niż rok wcześniej.

Ján Blcháč, prezes regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptów, powiedział: “Już po raz czwarty z rzędu uzyskaliśmy z noclegów ponad milion euro. W ubiegłym roku osiągnęliśmy rekordowy wynik. To efekt pracy poszczególnych hotelarzy, pomaga im funkcjonowanie karty liptowskiej.
Najwięcej wydali turyści na noclegi w Demianowskiej Dolinie -425 816 euro. W 2019 roku oczekujemy wyniku dwa razy wyższego niż w 2011 roku, kiedy zaczęliśmy badać wyniki.”

Opłata turystyczna w regionie nie jest jednolita, wynosi od 40 centów w rejonie Prybiliny do 1euro w Demianowskiej Dolinie, Liptowskim Janie, Lućkach i Liptowskim Mikulaszu.

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptów, dodała: „Chcielibyśmy, żeby trend wzrostowy utrzymał się w 2019 roku. Spadek liczby noclegów odnotowaliśmy jedynie w rejonie Liptowskiego Jana. Spowodowane to było zamknięciem tamtejszej stacji narciarskiej i trzyletnia przerwa w jej funkcjonowaniu. Mamy nadzieję, że sezonie zimowym 2019/2020 stacja wznowi działalność a rejon dzięki temu zwiększy swoją ofertę.”

About

Słowacja to pół jego życia. Był tam ze 140 razy i co roku wraca. Namówi do wyjazdu każdego, kto stanie na jego drodze.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Go top