Liptów w 3 minuty

Liptów nie się nie kochać/fot materiały prasowe

Słowacki region Liptów przygotował nowy 180-sekundowy film promocyjny. Zrealizowany przez Rastislava Hatiara przedstawia Liptów, jako region na lato i zimę.

Film rozpowszechniany na oficjalnej stronie regionu, na fanpage’u, instagramie i Youtube ma służyć promocji Liptowa zarówno na Słowacji, jak i za granicą.

Rastislav Hatiar powiedział: „Jestem Liptakiem, mieszkam tutaj i wiem jak wielce urokliwy jest nasz region. Starałem się to uchwycić i przekazać widzom. Oczywiście, nie mogłem w 3 minuty pokazać wszystkich walorów i atrakcji Liptowa, wierzę jednak, że częściowo mi się to udało. Mój film ma być zaproszeniem do regionu.”

Darina Bartkova, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptov, dodała: „Liptów to region, którego należy doświadczyć. Również nasz nowy film promocyjny opowiada o nie zanieczyszczonym Liptowie z zapierającymi dech w piersiach górami, Liptowskim Morzem, tradycjami, miastami, rozrywką i wszystkim tym, co czyni Liptów. W przeszłości byliśmy również zadowoleni ze współpracy z Rastislavem Batiarem, dlatego cieszymy się, że ten film powstał oczami osoby, która rozumie Liptów i może zainspirować opinię publiczną. Wierzę, że Słowacy będą nas wspierać, zwłaszcza tego lata, a po obejrzeniu nowego filmu promocyjnego odwiedzą Liptowa podczas wędrówek po kraju ”

Film wyprodukowała regionalna organizacja ruchu turystycznego regionu Liptov. Na produkcję uzyskano dotację rządową w wysokości 7 200 euro.