Na golf z kuflem piwa

Chociaż nie jestem specjalistą od gola, to pole golfowe pod Trnawą od razu mi się spodobało. Tuż za bramą przywitał mnie baner z hasłem „S Karpatom na golfe”. Karpat to nazwa miejscowego browaru – i do razu zrobiło się raźniej. Pole golfowe Trnava znajduje się na skraju miasta, w części wypoczynkowej Kamienny Młyn, po lewej stronie drogi prowadzącej na Biely Kostom. Budowę pola ukończono siedem lat temu. Służy głównie szkoleniu i treningowi. Ma szerokość 100 metrów i długość 250 metrów i jest jednym z największych treningowych pól na Słowacji.
Trenują doświadczeni gracze, ale gospodarze zorientowani są przede wszystkim na rodziny z dziećmi. Te ostatnie, do10 roku życia, mogą grać za darmo. Do akademii golfa przyjmowane są już dzieci od 6.roku życia. Na razie z pola korzystają głównie mieszkańcy Trnawy i regionu. Turystów na razie jest mało, przyjeżdżają tu tylko w weekendy. Humorystycznym dodatkiem pola jest możliwość zagrania z footgolf – gracze muszą wbić futbolówkę do odpowiednio dużych dołków.
Bonusem jest miejscowa kawiarenka mieszcząca się w parterowym budynku. Czynna od rana do zmierzchu oferuje przede wszystkim wspomniane (bardzo smaczne, świeże) piwo Karpat, ale i także doskonałe przekąski.
Nawet jeśli ktoś nie gra w golfa, być może po kuflu Karpata zacznie o tym myśleć – a jak nie, pozostaje footgolf. www.golftrnaw.sk