Najwyżej położona kawiarnia w Previdzy

Małe stoliki ustawione są na tarasie biegnącym wokół dziewiątego piętra wieżowca w Previdzy. Mamy stąd widok na całe centrum miasta, na zamek w pobliskich Bojnicach, okoliczne pasma górskie.

Wjeżdżamy na ósme piętro wieżowca w centrum miasta. Tu znajduje się dolna sala lokalu Top Cafe, najwyżej położonej w Previdzy kawiarni. Kilkanaście stopni w górę i jesteśmy jeszcze wyżej. Bar wita nas wystarczającą karta napojów, żeby tu zostać na dłuższą chwilkę. Do wyboru są czteroosobowe stoliki wewnątrz  i mniejsze 3-osobowe na tarasie. Wybieramy oczywiście te na zewnątrz, przedtem obchodzą cały taras dookoła. Widać pod nami całe miasto, tuż obok zamek Bojnice i wzgórza otaczające okolicę, widoczna jest także końcówka wieży widokowej w Bojnicach (czytaj TUTAJ).

Top Cafe to jedno z modniejszych miejsc w Previdzy, wcąż panuje tu ruch, dużo ludzi spędza tutaj wolny czas. Ceny są przyzwoite, można tu zjeść, można się napić.

Kawa kosztuje od 1,30 (espresso), po 1,60 euro (cappuccino i po wiedeńsku). Mojito kosztuje 3,60 euro, kieliszek białego wina – 2,20 euro, drink Sex on the roof (malibu, sok ananasowy, syrop truskawkowy i sprite) – 3,70 euro, demianovka – 1,20 euro, piwo – 1,50 euro, śliwowica – 1,70 euro.

Kawiarnia otwarta jest w godzinach 10:00 – 22:00 (poniedziałek – sobota) i 11:00 – 22:00 (niedziela).

Parking na dole jest bezpłatny. Budynek z kawiarnią znajduje się w centrum miasta, przy ulicy Štefana Králika. Na dachu widnieje napis Top Cafe.

 

https://www.topcafe.sk