Nowa mapa narciarskich tras biegowych na Liptowie

9 stycznia 2019

Słowacki region Liptów przygotował na ten sezon nową mapę narciarskich tras biegowych.

Ján Blcháč, prezes regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptov, powiedział: „Na ten sezon zimowy udało nam się przygotować nową bezpłatną mapę narciarskich tras biegowych. Jest ona dostępna w hotelach oraz w punktach informacji turystycznej. Wystarczy, by chętni na trasy biegowe wybrali sobie trasę a mogą obie sprawdzić warunki na niej panujące na stronie https://www.visitliptov.sk/bezkarske-lyzovanie/aktualne-informacie-bezkovanie-liptov/.

W regionie Liptów obecnie przygotowano siedem tras w Tatrach Zachodnich, cztery w Wielkiej Fatrze, osiem w Niżnych Tatrach oraz jedną miejską. Trasy są przygotowane i wyszlakowane. Na wspomnianej mapie podane są numery telefonów przydatnych w razie problemów oraz kontakty do wypożyczalni sprzętu narciarskiego.

Darina Bartková, dyrektor regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu Liptov, dodała: „Liptów pozostanie centrum narciarstwa zjazdowego, głównie dzięki stacji Jasna, która jest ważnym ośrodkiem na światowej mapie narciarstwa. Trasy biegowe były do tej mniej liczne, ale są one coraz bardziej popularne. W związku z tym wzrostem popularności przygotowaliśmy właśnie najnowszą ich mapę. Najdłuższą trasą biegową jest trasa na północ od Liptowskiego Mikulasza w okolicach miejscowości Háj (w okręgu Smrečany) ma długość 10,7km. Trasa ta łączy Dolinę Hrabowską z mało znaną jeszcze Dolinę Cutkowską. Dla dzieci najlepsza jest trasa w okolicach Malino Brdo, gdzie na całej długości nie ma nawet minimalnego przewyższenia.”

About

Słowacja to pół jego życia. Był tam ze 140 razy i co roku wraca. Namówi do wyjazdu każdego, kto stanie na jego drodze.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Go top