Nowa winiarnia w słowackim Tokaju już otwarta

Chateau Grand Bari  – najnowocześniejsza winiarnia w słowackim Tokaju już otwarta. Jak zapowiadaliśmy (czytaj TUTAJ), wczoraj otwarto najnowocześniejszą winiarnię w słowackim regionie Tokaju – Chateau Grand Bari. Nową budowlę schowano częściowo w tufowym wzgórzu, podobnie, jak stare piwnice winne w tym regionie. Budynek przylegający do zbocza zaprojektowany został w stylu włoskim. Winorośla rosną na zboczach jednego z najwyższych wzgórz Tokaju – Pils. Nazwa winnicy pochodzi od pobliskiej miejscowości Wielka Bara. Marka znana jest już nie tylko na Słowacji, więc miłośnicy wina będą mieli dodatkowy powód, by odwiedzić Tokaj. Nowa winiarnia oferuje gościom noclegi w apartamentach oraz muzeum, którego największym eksponatem jest 150-letnia oryginalna prasa do wina.
Pavol Krištín, menadżer PR i marketingu Chateau GRAND, powiedział: „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy przyczynić się do rozwoju ruchu turystycznego w naszym regionie. Jako lokalni patriocie zatrudniamy ludzi z tego regionu, co jest dla nas bardzo ważne. Goście mogą liczyć u nas na degustacje win, ale i na szkolenia. Nasza winnica ma ambicję zostania numerem 1 w regionie Tokaju pod względem jakości i charakteru wina oraz najbardziej poszukiwanym miejscem dla gości krajowych i zagranicznych.”
W nowym obiekcie znajduje się hala produkcyjna, w której rocznie będzie się produkować 450 tysięcy litrów wina. To jeden z najnowocześniejszych zakładów winiarskich na Słowacji. Częścią obiektu są apartamenty, tak więc nowa winnica będzie służyć rozwojowi lokalnej gospodarki i lokalnej turystyki.
Rastislav Trnka, wojewoda koszycki, dodał: „Tokaj to absolutnie najbardziej znany smak naszego regionu, jesteśmy praktycznie jednym regionem, który turysta poznaje dzięki kubeczkom smakowym. Otwarcie owej winnicy z obiektem noclegowym, to świetny fakt dla rozwoju turystyki w tym obszarze i w całym regionie.”
Goście nowej winiarni będą mogli korzystać z restauracji, sali degustacyjnej sali konferencyjnej, muzeum tokajskiego wina ze wspomnianą 150-letnią prasą. Podziemia ukrywają 500 metrów piwnic wykutych w tufowej skale. www.grandbari.sk