Nowości na Chopoku

Śnieg na Chopoku gwarantuje system sztucznego naśnieżania, który tej zimy powiększy się o 9 nowych punktów naśnieżających w części nartostrady nr 12a Jelení Grúň, a na stoku Zadné Dereše o kolejne 13 punktów. Łącznie na Chopoku będzie 617 punktów naśnieżających.

Bardziej komfortowe udoskonalenia odczują narciarze, którzy będą szusować po północnej stronie Chopoka, gdzie tej zimy otworzy się nowa nowoczesna restauracja Habarka ze słowacką kuchnią w ludowej odsłonie.

Ski-in Ski-out 200-osobową restaurację dla narciarzy ze 100-osobowym tarasem znajdą narciarze przy wyjściu z kolejki linowej Lúčky B8 w bezpośrednim sąsiedztwie nartostrad FIS i Turistická.

W lokalizacji Priehyba, po północnej stronie Chopoka, turyści będą mogli się posilić w nowym punkcie gastronomicznym – Jasná Mountain Food, górskiej wersji bardzo nowoczesnego i popularnego street food-u. Narciarze będą mogli zjeść szybką przekąskę bezpośrednio na stoku.

W lokalizacji Otupné powstanie 5 nowych domków o pomysłowym i nowoczesnym designie dla wymagających klientów.

Również w tym roku dla wszystkich miłośników narciarstwa został przygotowany profesjonalny tor wyścigowy Skiline Arena, który będzie zlokalizowany na nartostradzie nr 10 Vrbická (Grand – Brhliska). Dostęp do Skiline Arena jest bezpłatny.