Nowy punkt informacji turystycznej na dworcu w Koszycach

Otwarcie punktu informacji turystycznej w Koszycach/fot. materiały prasowe

Košice Región Turizmus (KRT) we współpracy z władzami samorządowymi oraz kolejami słowackimi otworzyły nowy punkt informacji turystycznej w hali głównego dworca kolejowego w Koszycach.

To drugi punkt informacji turystycznej w mieście, obok innego znajdującego się w centrum.

Rastislav Trnka, marszałek województwa koszyckiego powiedział: „Pierwszy taki punkt w naszym województwie funkcjonuje na lotnisku w Koszycach. Jego powodzenie sprawiło, że zdecydowaliśmy się na założenie kolejnych punktów. Turyści reagują pozytywnie, że od razu po przylocie mogli zaczerpnąć informacji o propozycjach spędzenie wolnego czasu w Koszycach i regionie. Podobna rolę będzie pełnił punkt informacji na dworcu kolejowym, który jest połączony z całą Słowacją.”

Jednym z zadań nowej informacji turystycznej będzie promowanie letnich pociągów turystycznych: Lodowego Expresu, Gemerskiego Expresu i Tokajskiego Cykloespresu.

Filip Hlubocký, generalny dyrektor słowackich kolei, skomentował: „Nasze koleje jako narodowy przewoźnik popiera wszelkie aktywności promujące podróże pociągami. Wierzę, że otwarty nowy punkt informacji turystycznej stanie ważny przy planowaniu wycieczek po stacyjkach koszyckich.”

Punkt informacji turystycznej na koszyckim dworcu kolejowym/fot. materiały prasowe

Lenka Vargová Jurkom, prezes regionalnej organizacji ruchu turystycznego regionu koszyckiego, dodała: „W ramach współpracy chcemy w punkcie informacji efektywnie promować wszystko co najlepsze dla turystów w naszym regionie. Jednocześnie chcemy informować o najlepszych połączeniach kolejowych, udogodnieniach dla rowerzystów, promocjach cenowych, nowościach, datach imprez i koncertów. Otwarcie nowego punktu będzie kolejnym krokiem w rozwoju ruchu turystycznego w regionie koszyckim. Punkt na lotnisku pokazał skuteczność, podobnie będzie na pewno z punktem na dworcu kolejowym

 Punkt informacji turystycznej na dworcu kolejowym w Koszycach otwarty jest w godzinach 7:30 – 16:00 a w weekendy w godzinach 7:00 – 14:00