Pensjonat nad brzegiem Dunajca

Szum Dunajca płynącego kilka metrów ode mnie, widok na pobliskie Pieniny, na talerzu najlepszy pstrąg, jakiego jadłem – pensjonat Pltnik to idealne miejsce na odpoczynek przed lub po spływie tratwami.

Znają to miejsce prawie wszyscy uczestnicy słowackiej wersji spływu Dunajcem. Stąd się właśnie (a także spod Czerwonego Klasztoru) on zaczyna. I to oczywiście największa atrakcja pobytu tutaj.

Przystań przy pensjonacie

Jednak to nie tylko punkt startowy spływu. To doskonałe miejsce na założenie bazy na kilkudniowy wypoczynek w Pieninach.

Jednym z atutów jest położenie. Do Czerwonego Klasztoru (czytaj TUTAJ) może przejść się spacerkiem, podobnie do uzdrowiska Śmierdzionka (czytaj TUTAJ). Tylko 18 kilometrów dzieli nas od Bachleski – Szlaku nad drzewami (czytaj TUTAJ). Nieco dalej jest do Jaskini Bielskiej (25 km) lub w Tatry Wysokie. A jako że granice nic obecnie nie znaczą, 5 kilometrów stąd możemy wybrać się do polskiego zamku w Niedzicy.

Baza noclegowa to pensjonat Pltnik (50 miejsc w 2-osobowych pokojach + 14 przystawek), 3 drewniane chatki (3 x 8 łóżek w 3 pokojach), Camping Dunajec ze 150 miejscami.

Goście mają do dyspozycji restaurację z 55 miejscami, ogródek tuż nad Dunajcem z 45 miejscami, kolibę na brzegu Dunajca dla 80 osób  grillowsko dla 76 osób. Jest tutaj także centrum wellness, plac zabaw dla dzieci, boiska (oświetlone), wypożyczalnia sprzętu sportowego.

8-osobowe chatki drewniane

Niedługo powstanie tutaj kompleks basenów – pływackiego, relaksacyjnego i dziecięcego – a także trzy nowe chatki drewniane

Wśród gości przeważają oczywiście Słowacy. Na pozostałych miejscach znajdują się Czesi, Węgrzy, Polacy, Austriacy, Niemcy. Dla polskich turystów jest możliwość płacenia w złotówkach, dla grup polskich proponowane są zniżki.

Niezależnie od pogody Pltnik godny jest polecenia przynajmniej z jednego powodu – wyśmienitej kuchni.  Wszystkie dania są regionalne, robione według tradycyjnych receptur. A pstrąg tutejszy – jak już wspomniałem – wart oddzielnej wizyty, palce lizać.

Pensjonat Pltnik wpiszcie sobie do miejsc na Słowacji, w których warto się zatrzymać.

www.penzionpltnik.sk