Piwo na falach Dunaju

Piwo na Dunaju smakuje doskonale/fot. AG

Wody Dunaju kołyszą się metr od mojego stolika. Po drugiej stronie rzeki rozciąga się panorama starej części Bratysławy z dominantami wież kościelnych, ratuszowej i pylonu mostu SNP z restauracją UFO. Na stoliku kufel jasnego piwa.

Browar dunajski jak sam nazwa wskazuje znajduje się na… Dunaju. Konkretnie na statku przycumowanym do lewego brzegu rzeki. Na jednej jednostce właściciele umieścili botel i browar. Dzisiaj o browarze.

Wejście do browaru/fot. AG

Powstał w 2014 roku i do razu stał się ulubionym miejscem piwoszy bratysławskich i zagranicznych.
No fakt, nieco ciężej się do niego dostać niż do innych browarów po prawej stronie rzeki. Ale wystarczy przejść przez most lub przejechać przedniego tramwajem (jeden przystanek) i potem przespacerować nabrzeżem, żeby dojść do trapu prowadzącego na piwną łajbę. Mieszkając po tej stronie rzeki najłatwiej do browaru dotrzeć przez park Janka Kráľa. Browar znajduej się nieco ponad pół kilometra od Aquaparku.

Widok z sali restauracyjnej/fot. AG

Od razu po wejściu w oczy rzucają się duże tanki. To jak w każdym browarze dobrze nastraja. Restauracja browaru może pomieścić 500 osób. Miejsca przy drewnianych stołach i stolikach można zajmować w salach na dwóch poziomach lub – przy ładnej pogodzie – na pokładzie-tarasie.
W browarze jest bezpłatny dostęp do wi-fi.
Możemy tutaj dość dobrze zjeść. Zupy kosztują 4,50 euro, dania główne – od 8,90 euro do 19,90 euro, desery – 3,90 euro.

A najważniejsze dane?
Możemy tutaj skosztować dwóch najważniejszych gatunków piwa beczkowego Patron – jasnego Kapitana (2,30 euro za 0,5 lita) i ciemnego Kapitana (2,70 euro za 0,5 litra) oraz Kapitana Radlera (2,70 euro). Za tę cenę dostajemy przednie piwo oraz wyjątkowe widoki na Bratysławę.
Zdecydowanie polecam to miejsce nie tylko miłośnikom dobrego piwa.

http://www.dunajskypivovar.sk/