Piwo z kija w kościele tylko za 1 zł.

27 lutego 2019

Proboszcz parafii kościoła św. Łukasza w Sklenych Teplicach zainstalował w bocznej ścianie kościoła dwa nalewaki, z którego przez 24 godziny na dobę leci piwo oraz kofola (bardzo popularny słowacki napój bezalkoholowy). 

Cena jest bezkonkurencyjna i wynosi 22 centów (czyli około 1 złotówki).

Na chodniku prowadzącym do kościoła, ksiądz proboszcz Vít Tužinský umieścił hasło: „Głód jest straszna rzecz ale pragnienie jeszcze gorsze”.

Jak podkreślił proboszcz w rozmowie ze słowacką telewizją, „Zainspirowali mnie pierwsi chrześcijanie. Po skończonej mszy nie rozchodzili się do domów, tylko zostawali, by porozmawiać w grupach. No ale nie rozmawiali na głodnego. Więc nieco podjedli. Były to czasy miłości, więc i wypili co nieco.”

Nalewak jest samoobsługowy, należność za napoje wrzuca się do stojącego garnuszka. Każdy karnie płaci, bo i suma 22 centów wydaje się godna szacunku. A i złodzieje na razie nie odwiedzają tego miejsca.

Ksiądz Tužinský skomentował: „Święty Paweł Apostoł, powiedział: Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie.”

Sklene Teplice (Szklane Cieplice) to znana miejscowość uzdrowiskowa. Do tej pory największą atrakcją była grota z termalną wodą o temperaturze 42 stopni Celsjusza.

http://www.kupele-skleneteplice.sk/sk/termalne-bazeny

About

Słowacja to pół jego życia. Był tam ze 140 razy i co roku wraca. Namówi do wyjazdu każdego, kto stanie na jego drodze.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Go top