Pokaz mody na Dzień Kobiet w Instytucie Słowackim

5 marca 2019

Instytut Słowacki w Warszawie organizuje 8 marca o godzinie 17.30 wernisaż wystawy połączony z pokazem mody MAGIA TKANIN – projekty młodych słowackich dizajnerów.

Oryginalna twórczość studentów Wydziału Technologii Przemysłowych w Púchovie jest efektem wyjątkowego połączenia mody, sztuki i kreatywności z techniką, nauką i innowacjami. Ci młodzi ludzie o artystycznych duszach, z niezbędną techniczną wiedzą i umiejętnościami, pod okiem doświadczonych fachowców powołują na świat niepowtarzalne projekty.

Atrakcyjne ubrania, dodatki, rzeźby, obrazy, czy akcesoria wnętrzarskie – wszystko to jest odbiciem młodej, dynamicznej kreatywności połączonej z najnowszymi modowymi trendami. Ich prace są dowodem na to, że kreatywność nie jest mitem, ale umiejętnością aktywnego postrzegania wszelkich bodźców wokół i w symbiozie z własną fantazją przemieniania ich w formę nowych, niepowtarzalnych produktów. Są odbiciem nastroju, oryginalności, swobody, niezależności, czy ekstrawagancji ich twórców. Jedna rzecz je jednak łączy – są dziełem oryginalnej, twórczej duszy, otwartego serca i zręcznych rąk.

Patronem medialnym imprezy jest portal Wasza Słowacja.pl

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Go top