Słowackie Tatry Wysokie najlepszym kierunkiem europejskim na lato 2019

Eksperci Lonely Planet wybrali 10 najlepszych letnich kierunków europejskich. na pierwszym miejscu znalazły się słowackie Tatry Wysokie. Ogłosił to dzisiaj na specjalnej konferencji zwołanej na szczycie Łomnicy, Joe Reville, generalny menadżer Lonely Planet na Europę Środkową. Symboliczną ocenę Najlepszej europejskiej destylacji wręczył on Michalowi Sykorze, prezesowi okręgowej organizacji ruchu turystycznego Regionu Tatry Wysokie, przewodniczącemu urzędu miejskiego miasta Vysoke Tatry oraz  Lukášowi Brodanskiemu z firmy  Tatry Mountain Resorts.
Sykora powiedział: „Musimy, jak do tej pory, robić wszystko, by uprzyjemnić turystom pobyt w Tatrach. Nagroda jest dla nas zadośćuczynieniem, ale i wyzwaniem. Wierzymy, że urzędnicy z Bratysławy pomogą nam w rozwoju turystycznym Tatr Wysokich, między innymi porządkując przepisy o ochronie przyrody, tak by nie przeszkadzały one zarówno rozwojowi ruchu turystycznego, jak i życiu mieszkańców tego pięknego regionu.”
Veronika Littvová, kierowniczka okręgowej organizacji ruchu turystycznego Regionu Tatry Wysokie, podkreśliła:  „Wierzę, że nagroda zachęci jeszcze więcej zagranicznych turystów do przyjazdu w Tatry. Nagroda bowiem jest potwierdzeniem wysokiej jakości usług, jakie tutaj świadczymy oraz atrakcji przez nas oferowanych. Chcemy jednocześnie podkreślić, że działamy w parku narodowym i że zwierzęta były tutaj długo przed ludźmi. Granice działalności muszą być jasno określone, tak by służyła ona ludziom i nie szkodziła przyrodzie.”
Tom Hall, wiceprezes Lonely Planet, dodał: „Tatry Wysokie to raj dla poszukiwaczy przygód. Oferują wodospady, łąki alpejskie i ponad sto lazurowych jezior.”
Oto pierwsza dziesiątka Lonely Planet
  1. Tatry Wysokie
  2. Madryt
  3. Trasa Arctic Coast Way na Islandii
  4. Region Hercegowina w Bośni i Hercegowinie
  5. Bari we Włoszech
  6. Szetlandy w Szkocji
  7. Lyon we Francji
  8. Liechtenstein
  9. Vevey w Szwajcarii
  10. Półwysep Istria w Chorwacji