Śnieżny Raj tuż za granicą

Znajdujący się w paśmie górskim Beskidy Kysucke ośrodek sportów zimowych Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, to jedna z bardziej lubianych w Polsce słowackich stacji narciarskich. Obiekt oferuje gościom 14 kilometrów tras zjazdowych, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Okoliczne miejscowości są wzajemnie połączone 3 wyciągami orczykowymi, 3 kolejami linowymi oraz koleją gondolową. Dodatkowo ośrodek prowadzi szkoły i szkółkę narciarską, przechowalnię, wypożyczalnię sprzętu oraz serwis.
Radość na stoku
  W tym roku zainstalowano nowe armaty do naśnieżania, powstały szkółki narciarskie dla dzieci czy też nowe miejsca parkingowe. Zmianami zostały objęte również okoliczne parki w częściach Dedovke i Lalíky oraz kolejki linowe, w których można korzystać z bezpłatnej sieci Wi-Fi oraz z profesjonalnych ekranów informacyjnych.
Szkółka narciarska
  W tym sezonie zimowym dzieci mogą korzystać z nowej szkółki narciarskiej Śniegowe królestwo. Znajduje się w Dedovce między stokami Košariská 1 i Košariská 2. Dzieci mogą wypróbować nowy tor transportowy w postaci dwóch kolejek linowych i cieszyć się jazdą na nartach przez nowy bajkowy tor przeszkód z postaciami. Do dziecięcej szkoły narciarskiej z górnej stacji kolejki linowej Dedovka dzieci dowiezie nasz nowy Račatrak. Dzielnych narciarzy w naszej szkole regularnie odwiedza nasza maskotka Macko Račko z piosenkami dla dzieci. W sezonie zimowym 2018/2019 można cieszyć się urokiem wieczornej jazdy na nartach w Snowparadise. W miejscowości Dedovce do dyspozycji znajduje się czteroosobowy wyciąg krzesełkowy z dwoma oświetlonymi stokami – 1 Košariská I i 2b Košariská II. Apres Ski Bar w Dedovke nawet podczas wieczornej jazdy na nartach kusi bogatą ofertą napojów i pożywienia. Tor saneczkowy.
Tor saneczkowy
  Tutaj znajduje sie najdłuższy tor saneczkowy w Europie Środkowej – Alpincoaster. Saneczkarze osiągają tutaj prędkość 40 km/h. Start toru saneczkowego znajduje się po prawej stronie górnej stacji kolejki linowej w Dedovke. Bilety można kupić w kasie ośrodka. Ośrodek oferuje także jazdę ratrakiem bezpośrednio podczas przygotywania tras narciarskich. Jazda ratrakiem rozpoczyna się dopiero po zakończeniu dziennej jazdy na nartach na stokach Košariska I i Košariska II. Zajmuje około 15-20 minut. Ośrodek oferuje:
 • wygodny, bezpłatny parkingg bezpośrednio przy ośrodku
 • najdłuższe stoki narciarskie na Słowacji na wieczorne jazdy
 • przy braku naturalnego śniegu prawie cały kurort sztucznie naśnieżany
 • wypożyczalnie nart i desek snowboardowych
 • sklep z artykułami sportowymi
 • regularne poprawianie stoków narciarskich po dziennej i wieczornej jeździe
 • minimalny czas oczekiwania na wyciągi i kolejki linowe
 • pełną wrażeń jazdę ratrakiem podczas poprawy stoków
 • wyjątkową jazdę na najdłuższym torze saneczkowym w Europie Środkowej
 • wiele imprez dla dużych i małych podczas całego sezonu zimowego
 • instruktorów narciarstwa z dwóch szkół narciarskich
 • nową dobrze wyposażoną szkółką narciarską dla najmniejszych narciarzy
noclegi: https://snowparadise.sk/kategoria-produktu/ubytovanie/