Sokół na dłoni

Lotu sokoła nad widzami prawie nie słychać. Tylko lekki szum wielkich skrzydeł, które niemal dotykają włosów zgromadzonych na dziedzińcu zamku w Starej Lubowli, kiedy sokół przelatuje z ręki jednej sokolniczki na przedramię drugiej.

Od kilku lata dodatkowa atrakcją zamku w StarejLubowli sa pokazy dzikich ptaków. Dzikie są w naturze, tutaj żyją niby w niewoli, niby na wolności. Na co dzień mają do swojej dyspozycji budki i są przywiązane do palików. Ale kiedy są uwalniane, nigdy nie odlatują zbyt daleko.

Pokazy sokolników odbywają się codziennie na jednym z dziedzińców zamkowych. Dwie sokolniczki opowiadają o zwyczajach trzymanych na zamku ptaków. Obejrzeć możemy orła bielika, sokoła, pustułkę i puchacza. Po pokazie można ustawić się w kolejce i po założeniu specjalnej skórzanej rękawicy wziąć jednego z ptaków na rękę. Sesja fotograficzna jest atrakcja dla dzieci, ale i dla dorosłych.

Grupa sokolników św. Bavona występuje codziennie w godz. 11:00, 13:00, 15:00 i 16:30. Pokaz jest darmowy, w cenie biletu wstępu na zamel.

www.muzeumsl.sk