Spacer nad czubkami świerków

Tylko 40 kilometrów od Zakopanego, na znanym z zimowych tras grzebiecie Spiskiej Magury, można przespacerować się ponad najwyższymi w okolicy drzewami.

Drewniana ściażka nad koronami świerków w ośrodku Bachledka Ski&Sun, to prawdziwy przebój turystyczny ostatnich sezonów.

Wytyczona na szczycie wzgórza (ponad górną stacją kolejki gondolowej) ścieżka ma długość 603 metrów i prowadzi lekki zygzakiem od bramki biletowej do wieży widokowej. Po tej ostatniej idziemy podejściem-ślimakiem jeszcze kilka minut. W najwyższym miejscu drewniany szlak znajduje się na wysokości 24 metrów nad ziemią. Żeby postawić system kładek tak wysoko sprowadzono ze Szwecji pond 40-metrowe pnie drzew. Umocowano je w fundamentach i wzmocniono specjalnymi kotwami zabezpieczającymi konstrukcję przed osuwaniem się. W ładną pogodę już z drewnianej trasy widoki są niezapomniane. Nie dość, że pod nami, prawie na wyciągnięcie ręki rosną wspaniałe świerki, to kilka kilometrów od nas widnieją Tatry Bielskie.

Z wieży widokowej wysokiej na 32 metry przy dobrej pogodzie widać Pieniny z Trzema Koronami i Tatry Wysokie. Trwają niestety wciąż prace nad zjeżdżalnią, o długości 67 metrów którą już niedługo będzie można zjeżdżać z wieży. Na razie więc wchodzimy i schodzimy tą samą drogą.

Na samej ścieżce rozmieszczono tablice informujące, jakie ptaki i zwierzęta żyją poniżej nas. Jest też kilka miejsc z „pułapkami”, tzw. Punktów adrenaliny. To przeszkody wykonane z myślą głównie o dzieciach, ale przechodzą je wszyscy. Są bezpieczne, ale urozmaicają spacer (obok można przejść normalną drogą).

Najwięcej emocji jednak czeka nas na wieży widokowej. To siatka zawieszona nad „studnią” wieży. Stojąc na siatce mamy pod sobą 32 metry powietrza.

Cenny biletów:

Osoba dorosła – 9 Eur,

Dziecko (3-14l) – 7 Eur,

Bilet rodzinny (2+2) – 22 Eur

http://chodnikkorunamistromov.sk/pl/

www.bachledka.sk