Sypialnia z widokiem na Szczyrbskie Jezioro

Luksusowy hotel położony nad brzegiem górskiego jeziora – z okien widać panoramę fragmentu Wysokich Tatr, w restauracji czekają dania jednej z lepszych restauracji w regionie. Grand Hotel Kempiński to perła wśród hoteli tatrzańskich. Trudno już sobie wyobrazić, że w tym miejscu za czasów socjalizmu istniało niszczejące latami sanatorium. Obiekt zamknięto i dopiero w latach 2003 – 2007 pod wodzą architekta Petera Černo dokonano rekonstrukcji, która przywróciła hotelowi z tradycjami należną mu rangę. W latach 30. ubiegłego wieku hotel uchodził za najbardziej elegancki w Tatrach.
Hotel Grand Kempinski
A powstawał na raty. Najpierw w roku 1893 właściciel Jozef Szentiványi zbudował Willę Jozefa (nazwaną w późniejszych latach – Janosik). W 1906 roku dobudowano hotel Kriváň, a w 1923 roku – Grand Hotel Hviezdoslav. Trzy budynki różniące się stylem architektury i zdobnictwem połączono w jeden kompleks. W 1953 roku obiekt zamieniono w sanatorium. W 1963 roku został uznany za zabytek, ale nie uratowało go to niestety przed popadaniem w ruinę. Po zamknięciu groziło mu zburzenie i uratowała go rekonstrukcja na początku tego wieku.
Hotel Grand Kempinski
  Wnętrza starano się zrekonstruować na podstawie dawnych rycin i fotografii. Dzięki temu hotel jest połączeniem luksusu, nowoczesności i tradycji. Gości wita wiszący nad głównymi schodami obraz “7 żółtych tulipanów”, o wymiarach 5 na 4metry, namalowany przez artystkę Julię Haluzovą. Ulubiona zagadka zadawana przez gospodarzy brzmi: gdzie na obrazie jest biedronka? Znalezienie jej nie jest łatwe, ale zapewniam: biedronka jest na obrazie. Standardowe pokoje mają powierzchnię 35-45 metrów kwadratowych, a dla najbardziej wymagających gości przygotowano Apartament Prezydencki o powierzchni 186 metrów kwadratowych z dwiema sypialniami, dwoma pokojami dziennymi, kuchnią, jadalnią oraz osobnym wejściem i prywatną windą. Na dachu zaś urządzono jacuzzi, z widokiem na jezioro i Tatry.
Sypialnia w apartamencie prezydenckim
Hotel słynie z widoków z okien oraz z właśnie z jacuzzi, wyśmienitej kuchni oraz jednego z najlepszych na Słowacji luksusowego kompleksu SPA. ZION SPA Luxury to kompleks wellness, fitness i SPA w jednym. Jego powierzchnia to ok. 1300 metrów kwadratowych. Goście mają do dyspozycji m.in.: fińską saunę, saunę aromatyczną, basen z widokiem na Szczyrbskie Jezioro. Chętni mogą zażyć masaży w błotach borowinowych lub z ziołowym olejem, z dodatkiem cytryny, lawendy i jałowca. Pary mogą zrelaksować się w VIP SPA Suite, prywatnym salonie wellness.
Kominek w salonie
  Miejscowe SPA otrzymało w latach 2015 i 2017 tytuł World Spa Awards w kategorii „Najlepsze SPA Hotele na Słowacji”. www.kempinski.com  
Schody w głównym hallu
 
Restauracja