Tatralandia – otwarto dwie nowe zjeżdżalnie

W ostatnią niedzielę w największym słowackim aquaprku Tatralandii otwarte zostały dwie nowe zjeżdżalnie – Delfin i 4Family.

 Ján Gemzický, zastępca dyrektora tureckiej firmy Polin Waterparks na Słowację i Czechy, powiedział: „Tatralandia zawsze jako pierwsza wprowadzała nowości i ustalała trendy dla aquaparków. Budowa zjeżdżalni dla 4-osobowych wielkich pontonów znowu podwyższyła atrakcyjność Tatralandii i dała jej przewagę nad konkurencją. Nasz firma Polin Waterparks, która spcjalizuje się w budowie urządzeń dla aquaparków jest dumna, że razem z inwestorem oddalismy zjeżdżalnie, jakich nie ma w Europie. Zjeżdżalnia delfin nie ma sobie równych w Europie jeśli chodzi o turbulencje podczas jazdy. Tatralandia jest w I lidze aquaparków europejskich.“

Niebieska zjeżdżalnia Delfin ma wysokość 17,16 m i długość 153 metrów. Dach konstrukcji znajduje się na wysokości 22,16 m (wysokość 7. piętra). Jazda zaczyna sie od stromej ścianki a potem pędzi się rampa w kształcie litery U aż do małego skoku tuż przez końcowym basenem. Szybkośc 50 km na godzinę osiąga się w jedną sekundę. Pontony mają szerokość 2,8 metra. W ciągu godziny może z nich skorzystać 1 440 osób.

Uroczyste otwarcie nowych zjeżdżalni (fot. Marek Hajkovsky)

 

Żółto-pomarańczowa zjeżdżalnia o nazwie 4Family ma długość 182 metrów, to wielka atrakcja dla rodzin: pozwala cieszyć się zabawą podczas pokonywania zakrętów i ostrych zjazdów – tutaj zjeżdża się na 4-osobowych pontonach.

 

Uroczyste otwarcie nowych zjeżdżalni (fot. Marek Hajkovsky)

 

tatralandia.sk