Wróciła autobusowa linia transgraniczna na Słowację

Eurolinia wróciła na trasy przygraniczne/fot. archiwum Eurolini

Linia autobusową łączy Podhale z miejscowościami po słowackiej stronie granicy. Autobusy kursują na trasie Bukowina Tatrzańska – Poronin – Zakopane – Kościelisko – Chochołów – Oravice – Zuberec – Zamek Orawski – Dolný Kubín.

Po otwarciu granic jednak autobusy pod nazwą Eurolinia Tatry znów wrócili na swoją stałą trasę.
Autobusy służą nie tylko mieszkańcom sąsiednich regionów, ale dają sporo możliwości turystom – między innymi na transgraniczne wycieczki w góry lub zwiedzanie zabytków i atrakcji turystycznych.

Połączenia realizowane są podczas całego roku, w sezonie letnim częstotliwość kursowania została zwiększona o dodatkowe kursy.
Można skorzystać z trzech codziennych kursów tam i z powrotem. Bez problemów można więc zaplanować całodniowy wypad – rano wyjechać na przykład z Zakopanego na Słowację i wieczorem wrócić.

Z Bukowiny Tatrzańskiej autobusy w kierunki Słowacji odjeżdżają o 5:34, 8:34, 14:49, z Zakopanego o godz. 06:00, 09:03, 15:18.
Kursy powrotne z słowackiego Dolnego Kubina mają zaplanowane odjazdy o godz. 08:55, 15:05, 18:20.

Dokładny rozkład Eurolinii Tatry można znaleźć na stronie internetowej linii www.eurolinia.pl.

Przystanki po słowackiej stronie znajdują się pod jednym z najpiękniejszych zamków na Słowacji – Zamkiem Orawskim, pod stacją kolejki linowej w Spalenej w słowackich Tatrach, pod skansenem i Jaskinią Briestowską w Zubercu oraz pod termami w Oravicach.

Bilet do do słowackich miejscowości Oravice i Zuberec kosztuje 12 złotych, na Zamek Orawski i do Dolnego Kubina 17,50 zł.