Wybrano „Naj” turystyczne w regionie preszowskim

Konkurs „Najlepsi w turystyce w regionie preszowskim”, organizowany jest od 2014 roku przez regionalną organizację ruchy turystycznego Severovýchod Slovenska. W tym roku wszystkie nagrody przypadły obiektom w Tatrach Wysokich lub pod Tatrami W kategorii produktów wygrał Teren biegów narciarskich w Szczyrbskim Jeziorze. Za „naj” kulturalno-edukacyjną atrakcję uznano Lodowy kościół tatrzański na Hrebienku (Siodelku). Najlepszym centrum informacji turystycznej głosujący uznali Tatrzańskie biuro informacji. Najlepsza kuchnia jest w restauracji Hotelu u Lwa w Lewoczy. Najlepszym działaczem turystycznym został wybrany Ondrej Gondek z Chaty Pieniny. Najlepszym miejscem noclegowym został w tym roku Hotel Menhard we Vrbowie.
Karin Urbánek, dyrektor Hotelu Menhard, powiedziała: „Mówi się, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej… ale dawka domowej atmosfery czeka na was w rodzinnym Hotelu Menhard. Goście podkreślają, że chętnie do nas wracają, bo się czują, jak w domu. Wielu pracowników pracuje u nas od lat i razem też tworzymy rodzinę. Co się tyczy gości, to znam w niektórych rodzinach już trzecie pokolenie –zaczynali przyjeżdżać dziadkowie, teraz przywożą wnuki. Wiem, kiedy chcą wyjść na wycieczkę, co lubią jeść. Inwestujemy w reklamę, ale od początku polegaliśmy na reklamie szeptanej. Jeśli ktoś się u nas dobrze czuje, za miesiąc przyjedzie jego znajomy.”
Oprócz głosowania publicznego (w internecie), swoich zwycięzców wskazało jury. Nagrodę za całe życie zawodowe otrzymali Zuzana Šedivá, była szefowa sieci hoteli tatrzańskich Interhotel oraz Ján Gondek, właściciel Chaty Pieniny w Leśnicy. W kategorii firm nagrodę otrzymał Joseph Vilim, dyrektor Uzdrowiska Nowy Smokowiec; w kategorii szkolenia – Joseph Seno, wieloletni dyrektor Hotelu Academy w Preszowie, zaś w kategorii rozwój miejscowości –  Štefano Bieľak, były długoletni burmistrz Spiska Bela. Nagrodę przechodnią przyznano za odbudowę i udostępnienie donżonu na zamku Szarisz oraz za wystawę  „Świat dawnych wieków w dworku w Hanušovciach nad Topľou.