Zima nadchodzi – na Chopoku i w Tatrzańskiej Łomnicy zaczęli naśnieżanie

W środę i czwartek rozpoczęły pracę urządzenia zaśnieżające w ośrodkach narciarskich w Tatrzańskiej Łomnicy w Tatrach Wysokich oraz w Jasnej na Chopoku w Niskich Tatrach.

W Tatrzańskiej Łomnicy uruchomiono 24 armatki śnieżne, które zaśnieżały trasy od Kamiennego Stawu (1752 m) do części trasy Esíčka (1440 m).

W Jasnej na południowej stronie Chopoka 30 armatek naśnieżało teren od 2004 m do 1500 metrów nad poziomem morza, czyli do szczytu Chopoka do Kosodreviny. Na Chopku panuje temperatura od minus 6 do minus 4 stopni Celsjusza. Naśnieżanie północnych stoków Chopka rozpocznie się w nocy z czwartku na piątek. Od soboty naśnieżany będzie teren poniżej Lukowej czyli na wysokości 1670 metrów. Śnieg, który pozostawiono z ubiegłego roku w tzw. naturalnej lodówce na Bielej Puti (przetrwało ok. 65 proc. zgromadzonego śniegu) zostanie odkryty  w piątek. 8-metrowa góra śniegu zostanie rozprowadzono po trasie zjazdowej oko. 25 listopada.

W Szczyrbskim Jeziorze sztuczne naśnieżanie rozpocznie się piątek. Armatki będą pracować na Solisku na wysokości 1840 metrów.